Nie często - zważywszy dzisiejszy natłok wrzawy muzycznej - bywa, że intuicyjnie i spontanicznie płyniemy z melodią i brzmieniem, zwłaszcza, gdy rozwijają się one w sposób wyrafinowany i czasem wcale nieprosty do przewidzenia.

Duet Anny Rejda i Kamila Abt’a jest fuzją dwóch odmiennych osobowości, wrażliwości i doświadczeń życiowych. Anna inspiracji szuka w rożnych dziedzinach sztuki - muzyka, teatr, literatura - a także sztuki plastyczne, Kamil zaś jest podróżnikiem nie tylko po świecie muzyki. Przybył do Polski z dalekiej Australii, przebywał także w Azji między innymi kilka lat w Japonii, co wyraźnie przejawia się w jego kompozycjach.

Ów duet to nietuzinkowe zestawienie artystów podchodzących do tkanki muzycznej w sposób niekonwencjonalny, improwizatorski. Wokal często pełni role instrumentu akompaniującego wyśpiewując partie basu czy perkusji, gitara zaś w sposób wirtuozowski gra czasem lekkim i przejmującym dźwiękiem, a czasem mocnym rytmicznym uderzeniem tkając złożone, skontrastowane szybkimi pasażami frazy.

W swym repertuarze posiadają autorskie kompozycje, zawarte w albumie Osobliwości, a także starannie wyselekcjonowane utwory wielkich twórców jak F. Chopina, K. Komedy, J.Coltrane, M.Davis czy przedwojenne bardziej i mniej znane piosenki jak Ostatnia niedziela bądź Miłość ci wszystko wybaczy.

Do kompozycji instrumentalnych często dopisane są własne teksty, dzięki czemu każdy z utworów tworzy odrębny pejzaż muzyczny, jakąś historie pełną osobistych przeżyć i emocji.

Duet do swoich projektów zaprasza również innych muzyków wyrażając tym samym otwarcie na rożne eksperymenty brzmieniowe.

Podroż muzyczna z Anną Rejda i Kamilem Abt’em to prawdziwa przygoda!
Strona głównaO duecieProjektyVideoZdjęciaBioKontakt